Hakkımda

1964'te Ankara’da doğan Emine Şahin Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur.

1986-1996 yılları arasında Wyeth İlaçları'nda sırasıyla Tıbbi Mümessil, Bölge Müdürü, Ürün Müdürü ve Proje Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Şahin, 2003 yılına kadar da Taymed Sağlık Ürünleri Pazarlama Müdürü olarak çalıştı.

2003-2006 yılları arasında Diyarbakır Yemek Şirketi Diyetisyenliği görevine geçti. Menülerin hazırlanması, yemek hazırlama esnasında her türlü kontrolün yapılması, alımların kontrol edilmesi, özel menülerin düzenlenmesi gibi sorumlulukları üstlendi ve bağlı olduğu kuruluş bu dönemde mutfak ISO Belgesi aldı.

Eşzamanlı olarak 2005-2007 yılları arasında kendi Özel Çalışma Ofisi'ni açtı ve Hastane Diyetisyenliği ve Firma Danışmanlığı ile birlikte, Hastanede hasta beslenmesi, menü düzenlemesi, Eczacı ve doktorlara ürünlerin anlatılması, sağlıklı zayıflamaya yönelik uygulamalar ve anaokullarına aylık beslenme menülerinin hazırlanması konusunda danışmanlık vermeye başladı.

Emine Şahin, 2007 yılından bu yana The LifeCo Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde sağlıklı zayıflama, alkali beslenme, duygusal detoks, canlı kan analizi ve diğer uygulamalardan sorumlu olarak danışmanlık görevini sürdürmekte ve detoks uzmanı olarak çalışmaktadır.

Bugüne dek görsel ve yazılı ulusal basında programlara katılan, ve alkali beslenme, detoks, wellbeing konularında bilgilerini paylaşan Emine Şahin şuan konuyla ilgili bir de kitap yayınlama hazırlığı içindedir.

İstanbul’da yaşayan Emine Şahin evli ve 2 çocuk annesidir.